Webde Biz

Seyahatim.com Röportajımız…

Haziran 2017’de Seyahatim.com çıkan röportajımız.

Merhaba Fatma ve Emrah biraz kendinizde bahsedebilir misiniz?

Merhaba, öncelikle bu röportaj için size teşekkür ederiz. Ben Emrah özel bir yayınevinde grafiker olarak çalışıyorum. Gezmeyi ve tarihi yerleri görmeyi çok seven kendi çapımda bir gezginim.

Merhaba ben Fatma şu an minik bir gezgini büyütmekle meşgulüm. Boş vakitlerimde bol bol gezip oğlumuza da gezi ve kültür ile ilgili bir şeyler kazandırmaya çalışıyorum.

gezginrehberler.com’u kurma fikri nasıl oldu?

Aslında eşim Fatma ile her seferinde şöyle gezelim, böyle gezelim, müzelere gidelim falan diye hep aramızda konuşurduk. Ama bir eksiğimiz vardı. Fotoğraf makinemiz yoktu. Bir hafta sonu gidip alalım dedik. Aldık ve macera başladı. 2008 yılından bu yana özellikle ilk yıllarda İstanbul’u sokak sokak gezdik ve fotoğrafladık. Daha sonra bu fotoğraflar bir arşive dönüştü. Aramızda konuştuk neden bu fotoğrafları bir blogda paylaşmıyoruz dedik ve Mayıs 2012 de gezginrehberler.com üzerinden çektiğimiz tarihi mekânların fotoğraflarını yayınlamaya başladık. Daha sonra bizimle birlikte gezen arkadaş ve dostlarımız oldu ve onların çekiği fotoğrafları da paylaşarak bir aile olduk. Şuan 5. yılı doldurduğumuz bugünlerde…. devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.