Karavan

Karavanın İçine Astar Boya Yaptık

Karavanın yalıtımını yapmadan önce astar bir boya ile boyamaya karar verdik. Elbette bu kısımlar belki de yalıtım malzemeleri, çıtalar, tahta bloklar, lambiriler ve laminat parkelerin altında kalacak. Bazı kendi karavanını yapanlar bu kısımı atlıyor olabiliyorlar ama bazıları da bu kısımlara bir daha müdahale edilemeyeceğinden ve pas tutmaması açısından dolayı astar boya sürüyorlar. Bizde öyle düşündüğümüzden arka kısımın tamamını astar beyaz boya ile boyamaya karar verdik. Geçekten de gayet güzel ve temiz oldu.

Eski fotoğraflara baktığınızda bunlarda ne çok pismiş diyebilirler, ama yerde kontrol plak vardı ve sanırım bizden önceki sahibi aracın temizliğine pek önem vermiyordu. Bir de kullanım amacı var bu tür araçlar malzeme taşıma mantığı ile kullanıldığı için bu kadar pislik birikmiş olması normal aslında biraz temizlenince bile adama dönmüştü, ama biz yine de boyadık.

Malzeme olarak 5 litre astar beyaz boya, 1 adet fırça ve 1 adet rulo fırça ve tiner aldık. Bu malzemeler gayet yeterli oldu. Bu ürünlere verdiğimiz ücret toplam 180 TL dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir