Karavan

Karavan Zemin Yapım Aşaması

Karavanımızın zemine başlamadan önce daha önceki yazılarımızda zemine astar boya yaptığımızı söylemiştik. Zemin kuruduktan sonra 4×3 cm lik çam kereste ile kapladık. Keresteyi biz ilaçlı olandan tercih ettik ileri de böceklenme yapmasın diye. Bu keresteleri “NP1” silikon ile yapıştırdık. Keresteleri yapıştırdıktan sonra kuruması için biz 1 gün beklettik. Keresteler tam olarak yapıştıktan sonra ilk önce “Bizofol ABBA” ile kerestelerin arasında kalan kısımları kapladık.

Kaplamada ısı ve yalıtım yapıştırıcısı kullandık. Daha sonra ise bu bizofollerin üzerine de 20 mm. lik “İzoboz” keçe kullandık. Her iki yalıtım malzemesini de yapıştırdıktan sonra nemden etkilenmesi için parke altı nem bariyeri kullandık. Bu işlemi de yaptıktan sonra son kısım olan laminat parkeye geçtik.

Parke olarak beyaz bir parke seçtik. Laminat parkeler bir birine geçmeli olduğundan rahatlıkla bir birine geçirerek zemin bitirdik. Biz parkeleri köşelerden vida ile sabitleştirerek herhangi bir kayma sorununun önüne geçtik. Vidaların geldiği bölgelere ise “L” çıta kullandık ve bunu güçlü bir silikon ile yapıştırdık.

Hepsi bu kadar bu şekilde karavanımızın zeminini bitirmiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.