Karavan

Karavan Üst Dolap ve Mutfağı Yaptırdık

Karavanımızın üst kısımlarına saklama dolaplarını yaptırdık. İlk başta birkaç karavan yapan firmaya sorduk bu üst dolapların yapımı için akla hayale gelmeye fiyatlar ile karşılaştık. 🙂 Daha sonra yapı marketlerde satılan hazır dolaplara baktık onlarda evler için yapıldığı için hem derindi hemde çok büyüklerdi. Ondan da vazgeçtikten sonra mutfak dolabı yapan mutfakçılar ile görüşmeye başladık. Birkaç araştırmadan sonra bir tanıdık vasıtasıyla mutfak dolabı yapan bir yer ile anlaştık. Yapılacak işlemler sırasıyla,

  • Aracın arka kısmında sağ ve sol taraflara 150 cm. uzunluğunda ve 25 cm. derinliği de 2 dolap
  • Şoförün hemen arkasına 120 cm. uzunluğunda ve 25 cm. derinliğinde 1 dolap
  • Aracın sağ kısmına kayar kapının yarısından başlamak üzere 145 cm. uzunluğunda mutfak tezgahı hemen üstüne 120 cm. uzunluğunda dolap ve tezgahın bitimine 25 cm. bir boy dolabı yaptırdık.
  • Mutfak kısmında 26 x 47.5 cm ebatlarında 2 li ocak ve 38 x 38 lavabo taktırdık. Son olarak 1 adette berber musluğu aldık.

İlk defa karavan için mutfak ve dolap yapmasına rağmen Ahmet usta gayet başarılı bir iş çıkardı. Elbetteki bir karavan firmasında çıkmış gibi olmasa da bizler çok memnun olduk. Çünkü beklentilerimiz çok yüksek değil bizleri memnun etsin yeter. Ayrıca Ocağımızı takan, hoş sohbetiyle bizleri güldüren Celalettin ustaya da çok teşekkür ederiz. Sıra duşakabin var yakında onu da yaptırmak için araştırmalara başlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.