Gezi Rehberi

En Güzel Bodrum Müzeleri

Bodrum daha çok harika plajları ve eğlence hayatı ile öne çıksa da burada görülecek harika müzeler de var. Kimi tarihi kimi ise modern sanat müzesi diyebileceğimiz bu müzeler gelen ziyaretçiler tarafından tam puan alıyor. Bizler de Bodrum’daki en güzel müzeleri listeleyelim istedik ve Bodrum için mini bir gezi rehberi oluşturalım dedik.

Bodrum Kalesi

Bodrum’un simgelerinden biri olan Bodrum Kalesi, Bodrum’a gelindiyse mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Denizin kenarında devasa bir kompleks üzerine inşa edilen kalenin içerisinde tarihin izini sürebilir ve kalenin muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Kalesi’nin içinde bulunan Sualtı ve Arkeoloji Müzesi, sadece Bodrum’un değil, Türkiye’nin de en güzel müzelerinden biri. İlginiz olsun ya da olmasın içeride dikkatinizi çekecek birçok şey bulmanız mümkün. Denizcilik ve arkeolojik kalıntılar gerçekten çok dikkat çekici.

Zeki Müren Sanat Müzesi

“Sanat Güneşi”miz Zeki Müren’in yaşadığı bu ev sanatçının vefatından sonra müzeye dönüştürüldü ve şu an ziyaretçilere açık. Evin içerisinde sanatçının özel eşyalarından tutun da birçok fotoğrafına kadar onlarca şey bulunuyor. Evin bahçesinde ise sanatçının arabası ve onun anısını dikilmiş bir Zeki Müren heykeli bulunuyor. Hatta tatilinizi biraz daha renklendirmek isterseniz müzenin hemen aşağısında bulunan limandan Bodrum tekne turu aktivitesine de katılabilirsiniz.

Halikarnas Mozelesi

Bilindiği üzere Halikarnas Mozolesi antik dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul ediliyordu. Eski ihtilamından pek bir şey kalmasa da esere ait kalıntılar şu an Bodrum merkezde bulunuyor ve açık hava müzesi olarak hizmet veriyor.

Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

Sabancı ailesinden Şevket Sabancı tarafından kurulan bu sanat merkezi kış aylarında da nufusu kalabalik olan Turgutreis’te sergi,konferans her türlü kültürel ve sanatsal faaliyetlerin gerçekleştirildiği bir yer olarak karşımıza çıkıyor. .Deniz manzarali, Turgutreis Marina’nın karşısında oldukça hoş bir mekan diyebiliriz. Kültür merkezinin yakınlarında Bodrum Aquapark da bulunuyor. Bir güne iki aktivite sığdırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir