Gezi Hazırlığı

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin Birkaç Basit Adım

Döviz kurlarının yükseldiği bu dönemde bütçelere uygun uçak bileti bulmak tüm gezginler için birinci öncelikli konu haline geldi. Bilindiği üzere uçak bileti fiyatları dönemsel olarak talebin yoğunluğuna göre ve gidilecek destinasyon özelinde değişlik göstermektedir. Hatta öyle ki bazen seyahat planlarımızı tamamen bu faktörlere bağlı olarak yapabiliyor ya da erteleyebiliyoruz. Ucuz uçak bileti bulmak için  dikkat edilebilecek bazı pratik bilgilere bir göz atalım..

Erken Rezervasyon Yap

Tatil ve seyahat planlarımızı çoğu zaman yakın bir tarih için yapmak gibi genel bir eğilim söz konusu. Ancak uçak biletinizi aylar öncesinden almak ile haftalar kala almak arasında çok ciddi fiyat farkı oluşabiliyor. Dolayısıyla ucuz uçak bileti bulmak için erken rezervasyon yaparak seyahatinizde karlı çıkabilirsiniz.

Tüm Havayolu Şirketlerine Baktığınıza Emin Olun

Gitmek istediğiniz destinasyonlara seferleri olan birçok havayolu firması bulunuyor. Seyahat etmek istediğiniz hava alanına uçuşu olan tarifeli havayolu şirketlerini ve düşük maliyetli ‘low-cost’ havayolu firmalarını tek tek araştırarak sizin için en uygun uçuşu bulabilirsiniz. Ancak bu çok zaman alan bir uğraş olacaktır. Bir uçuş arama motoru olan https://www.rotaradar.com websitesine girerek tüm uçuşları saniyeler içinde aratabilirsiniz. Rotaradar üzerinden tüm havayolu şirketlerinin ucuz uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir, sizin için en uygun olan uçak biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Her Zamankinden Farklı Havaalanlarını Gözden Geçirin

Kalkış veya varış havalimanı alternatiflerine göz atmadan biletinizi almayın. Avrupa, Asya ve Amerika gibi kıtalarda bulunan birçok şehirde iki ya da daha fazla havalimanı bulunuyor. Hatta varış havalimanınız ile dönüş havalimanınızın farklı olduğu durumlarda dahi bazen daha ucuz uçak biletleri bulabilirsiniz. Rotaradar üzerinden gideceğiniz şehri seçerek uçuş araması yapabilirsiniz. Dilerseniz havaalanı filtrelerini kullanarak alternatif havaalanlarından olan uçak biletleri için fiyatları hızlıca karşılaştırıp, sizin için en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz.

Aktarmalı Uçuşları İnceleyin

Aktarmalı uçuşlar aradaki bekleme süresi göz önünde bulundurularak kısa mesafeli uçuşlar için pek de tercih edilmezler. Ancak unutmamak gereken bir gerçek var ki birkaç saatlik bir aktarma gayet tahamül edilebilen bir durum ve bu sayede uçuşunuzu çok daha karlı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken durum aktarma yapacağınız ülke için bir transit vizeye ihtiyacınız olup olmamasıdır. Bu durumun size olası bir sıkıntı yaşatmaması için önceden kontrol etmeniz yerinde olur. Aktarmalı veya direkt olan tüm uçuşları Rotaradar üzerinden sorgulayabilir ve ilgili filtreleri kullanarak en uygun uçak biletinizi hızlıca satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.