Gezi Hazırlığı

2022 Yılındaki Resmi Tatiller

2022 yılında seyahat planlarını yapacaklar için resmi tatiller ve ek izinler ile uzatabileceğimiz tatil günleri de belirlendi. Şimdiden plana çalışmak gerek…

2022 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ

  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu sene hafta sonu cumartesi gününe denk geliyor. En azından hafta sonu değerlendirilebilir.
  • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, bu sene pazar gününe denk geliyor. Yalnız hemen arkasından başlayan Ramazan Bayramı da 2 Mayıs pazartesi günü başladığından dolayı 4 mayıs çarşamba gününe kadar bir plan yapabilirsiniz. Yani 30 nisan ile 4 mayıs arasında 5 günlük güzel bir gezi planı yapabilirsiniz.
  • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, bu sene perşembe gününe denk geliyor. Yani 20 Mayıs cuma gününe de ilave edebilir isek 4 günlük bir plan yapabilirsiniz.
  • Kurban Bayramı, bu sene 9 temmuz cumartesi gününe denk geliyor. 9 temmuz ile 12 temmuz arasında 4 günlük bir plan yapabilirsiniz. Ayrıca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü de cuma gününe denk geldiğinden arada kalan 13-14 temmuz tarihlerini de birleştirerek, 9 günlük uzun bir tatil planı yapabilirsiniz.
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı, bu sene salı gününe denk geliyor. Hafta sonu ve 29 ağustos pazartesi gününü de ilave edebilenler için 4 günlük bir plan yapabilirsiniz.
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, bu sene cumartesi gününe denk geliyor. Bu bayram 1.5 gün tatil olduğundan 28 Ekim cuma gününe de ekleyerek 3 günlük bir gezi planlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.