Kültürel Etkinlik

İstanbul Giresun Günleri 2013

giresunlular1

İstanbul Eyüp’te bulunan Feshane’de 7. Giresunlular günü etkinliklerine katıldık. Etkinliğe ilgi oldukça büyüktü yerel bir televizyon kanalının canlı yayın yaptığı etkinlikte her festivalde olduğu gibi yöresel yemekler ön planda idi.

gezginrehberler

 

Etkinlikle ilgili bilgiler:

 

TAKSİM YÜRÜYÜŞÜ:
2–3–4–5 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenleyeceğimiz 7. Giresun Günleri’nin yeterince ses getirebilmesi ve basın organlarında yerini bulabilmesi için, bu yıl da geçen yılki Taksim yürüyüşü uygulamamızı devam ettiriyoruz.

Bu yılki Taksim yürüyüşümüz 28 Nisan 2013’te Taksim İstiklal Caddesi’nde saat 16:00’da Galatasaray Lisesi’nin önünden başlatılacak. Milletvekilleri, bürokratlar, yerel yönetim temsilcileri, kaymakam ve belediye başkanlarımız, STK yöneticilerimiz, il ilçe ve köy derneklerimizin temsilci ve üyeleri, yerel ve ulusal basından temsilcilerin bulunacağı bu yürüyüşte; Giresun’un değerlerini taşıyan görseller, yürüyen reklam panoları, ilçelerin değerlerini ortaya koyan dövizler, araç süslemeleri, ilçelerimizin folklor grupları, maskotlar ve Giresun’a dair her şeyi Taksim’e taşıyoruz.

giresunlular2

Bunun için Giresun’un bütün ilçe derneklerinin katkılarıyla bir kısmı yöresel kıyafetler giyinmiş olan hemşerilerimizi toplayacağız; Taksim’de buluşarak renkli, dikkat çekici bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. 28 Nisan Taksim yürüyüşündeki amaç, İstanbul’un en hareketli ve kozmopolit semtinde Giresun’u bütün değerleriyle göz önüne getirmek ve tanıtmaktır.

Bütün İstanbullu dostlarımızı, hemşerilerimizle birlikte 28 Nisan saat 13:00’te Taksim yürüyüşüne bekliyoruz.

 

ETKİNLİĞİN AMACI:
Giresun Günleri 7.si ile İstanbulluların huzurunda Vilayet fuarlarının, başta İstanbul olmak üzere, bütün yurtta yaygınlaşmasına öncülük eden Giresun Günleri, bir kez daha Giresun’u İstanbul’un nadide kültür öğelerinden biri olarak sunmaya hazırlanıyor.

giresunlular3

Mutfağından folkloruna, müziğinden yöresel ürünlere kadar birçok Giresun değerinin sergilendiği Giresun Günleri organizasyonu, kamuoyunda Giresun’un tanıtım platformu olarak üzerine düşenleri yapmaya devam ederken, yüklendiği misyonu genişletmeyi sürdürüyor.

Giresun’u bir marka şehir yapmak ve tarih, turizm, sanat, kültür, siyaset, ekonomi, yerel folklorik ve otantik değerlerin tanıtımı alanlarındaki çabalar bunlardan bazıları. İstanbul nüfusu içinde önemli bir yer tutan Giresunluların kendi aralarında gösterdikleri birlik ve dayanışma ruhunu daha da geliştirerek, Türkiyeli kardeşlerimizle her alanda entegre olmaları, yereli kaybetmeden evrensele uzanmaları, temel değerler çerçevesinde çağımızı yorumlamaları da Giresun Günleri etkinliklerinin amaçlarındandır.

Ticari, ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda Giresunlu hemşerilerimizin İstanbul içindeki nüfuslarına orantılı olarak nüfuzlarının da gelişmesini görmek amaçlarımız yolunda doğru yöntemlerle ve emin adımlarla ilerlediğimizin bir göstergesi olacaktır.

giresunlular4

Bu yıl da Giresun’un eşsiz değerlerini Türkiye’nin en kozmopolit şehri İstanbul’da, İstanbullularla birlikte bütün dünyaya sergilemek, tanıtmak ve bir marka olarak Giresun’u yükseltmek için Giresun Günleri, Feshane Fuar Merkezi’nde halkımızla buluşuyor. Giresun’un güzelliklerini paylaşmak için bütün halkımızı Fuarımıza bekliyoruz.

Kaynak: www.giresungunleri.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir