Gezgin Sorular

Gezgin Sorular’ın Ağustos 2016 Konuğu: beklebizi.com

Beklebizi ekibi, gezgin sorular’a hoş geldiniz. Biraz ekibinizden bahseder misiniz?

Biz aslında başta birkaç kişilik ekiple başlamış ardından iki kişi kalmış küçük bir ekibiz. Caner ve Ecem olarak üniversiteden arkadaşız.

Bloğunuzdaki gezi notlarına baktığımızda Avrupa ülkelerinin yeri büyük bunun bir sebebi var mı?

Üniversite yıllarımızda çeşitli sebeplerle Avrupa ülkelerine gitme şansımız oldu. Bu sebeple de gezip gördüğümüz yerler arasında Avrupa ülkeleri de yer alıyor. Ama her yeri gezmeyi seviyoruz. 🙂

Bu ekip bir araya nasıl geldi? Ekibin hedefleri neler?

Ekip en başta Caner’in çabasıyla bir araya geldi. Aynı üniversiteden gönüllü yazarlık yapan arkadaşlarımız oldu. Onun dışında farklı yerlerden tanıştığımız farklı şehirlerde yaşayan ekip arkadaşlarımız oldu. Amacımız gezip gördüğümüz beğendiğimiz yerleri başka insanlara tanıtmak. Kişisel blogların bazen uzunluklarından dolayı sıkıcı olabildiğini düşünüyoruz bu yüzden en baştan beri amacımız, gezdiğimiz yerleri çok fazla yazıyla boğulmadan kendi çektiğimiz fotoğraflarla süsleyerek sitemizi ve sosyal medya uygulamalarındaki güncelliğimizi korumak.

beklebizi_2

Gezileriniz sırasında çok ilginç bir olayla karşı karşıya kaldınız mı?

Farklı kültürlere ait bize ilginç gelebilen davranışlarla karşılaşabiliyor insan. Caner’in başına şöyle bir olay gelmiş; Almanya’nın doğusunda ıssız bir yerde sarhoş bir adam Caner’i Polonyalı sanıyor. Bu durum Caner’i biraz ürkütmüştü 

Geziyor olmak ekibe neler kattı?

Farklı kültürlerden farklı insanlarla tanışmak insanın öncelikle ön yargılarını sorgulamasını sağlıyor. Bunun dışında ise bizim için yeni ve farklı olanı keşfetmek bizi geliştiriyor diye düşünüyoruz.

Gezdiğiniz ülkeler arasında mutlaka gidip görülmesi gereken bir yeri sorsak nereleri söylerdiniz?

Avrupa’da Güney İspanya derim ben. Farklı kültürlerin birleştiği güzel bir coğrafyaya sahip…

beklebizi_3

Yurt dışında mutfak kültürü açısından ekibin en beğendiği ülke neresiydi?

Aslında tek bir yer yok diyebilirim. Değişik coğrafyalarda değişik mutfakların yerel yemeklerini denemeyi seviyoruz. O yüzden tek bir yer söylemek zor geliyor. Ama Avusturya’da schnitzel, İspanya’da churro yemeden dönmemeli.

Gezdiğiniz ülkeler arasında en ucuz ve size uygun gelen ülke hangisiydi?

Kur farkından dolayı Euro bölgesindeki Avrupa ülkelerine gitmek ucuza gelen bir şey değil. Ama bu bölgelerle karşılaştırıldığında Budapeşte nispeten daha uygun fiyatlıydı diyebiliriz.

Gezilerinizi genel olarak ekiple mi yoksa bireysel mi gerçekleştirirsiniz?

Ekip olarak seyahat etme şansımız şu ana kadar olmadı. Herkes kendi kişisel deneyimlerini paylaşıyor sitemizde.

Ekipçe hayalini kurduğunuz bir gezi rotası var mı?

Herkesin aklında bir yerler var tabi ki 🙂 Benim için Likya Yolu’nu yürümek ve Sadağı Kanyonu’nu gezmek şu an aklımdaki rotalar; Caner içinse Sicilya.

beklebizi_4

Son olarak röportajı okuyan takipçilerimize neler söylemek isterdiniz?

Blog sahiplerini ve bloglarını tek bir çatı altında toplanması, onlar hakkında ve deneyimleri hakkında ulaşılabilir bir kaynak oluşturmanız güzel bir düşünce. Gezmenin tadını alan bizler gibi sitenizi takip eden ve şuan bu röportajı okuyanları bizimle tecrübelerini paylaşmalarını, bizlere gezdiği gördüğü yerlerle ilgili yazılarını fotoğraflarını paylaşmalarını istiyoruz.

gezgin sorular / ağustos 2016

www.beklebizi.com

beklebizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir