Gezi Kitaplığı

Yok Olmadan Önce Görülmesi Gereken 100 Yer

Yazar: Kolektif
Diller: Türkçe
Sayfa Sayısı: 288
Boyutu: 22 x 22 cm.
ISBN : 9789752309043

Yayınevi: Boyut Yayın Grubu

Boyut’tan okurlarına iklim değişikliğinin etkileri hakkında farkındalık yaratmaya adanmış olağanüstü bir eser daha geliyor. “Yok Olmadan Önce Görülmesi Gereken 100 Yer”
Dünyada iklim değişiminin tehdit ettiği, 100 eşsiz yer, 100 muhteşem fotoğraf… Tam 288 Sayfa…

Birkaç kuşak içerisinde dünya üzerinde önemli değişikliklere sahne olması beklenen 100 eşsiz yerin incelendiği “Yok Olmadan Önce Görülmesi Gereken 100 Yer”, yok olma tehlikesi altındaki güzelliklerin korunmasına dikkat çekmeye yönelik dev bir adım niteliğinde. Tamamı kuşe kağıttan oluşan eserde yer verilen 100 yer, Hükümetler Arası İklim Değişimi Paneli (IPCC) IV. Değerlendirme Raporu baz laınarak hazırlandı. Getty Images’da çalışan ve dünyanın en iyileri arasında gösterilen fotoğrafçılar tarafından çekilen 100 çarpıcı karenin tamamı renkli ve okuyucuları gezegenimizin farklı coğrafyalarına götürüyor.

Amerika’dan Yeni Zelanda kıyılarına, Afrika’dan Sibirya’ya….

Eserde dünyaca bilinen önemli kişilerin, iklim değişikliğinin hayatlarını nasıl etkilediğini anlattıklaırı yazıları da var. Bu kişiler arasında Nobel Barış Ödüllü Güney Afrika başpiskoposu Desmond Tutu, Hollywood yıldızı Connie Nielseni, Midnight Oil adlı rock grubunun eski solisti ve eski Avusturalya Çevre Bakanı Peter Garrett da var. Sunuş metnini Uluslararası İklim Değişim Paneli (IPCC) Başkanı Doktor Rajendra K. Pachaun’nin kaleme aldığı kitapta bir dizi Uluslararası uzmanın iklim değişikliğinin mevcut durumunu ve neticelerini gözler önüne seren makaleler de bulunuyor.

Yakın gelecekte neleri kaybedebileceğimizi nazik ama etkili bir şekilde hatırlatan “Yok Olmadan Önce Görülmesi Gereken 100 Yer” her kütüphanede olması gereken bir eser.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir