Gezi Kitaplığı

Frig Yolu (Rehber Kitap)

frig_yolu

Yazar: Hüseyin Sarı
Diller: Türkçe
Sayfa Sayısı: 227
Boyutu: 12 x 22 cm.
ISBN : 9786058677845

Yayınevi: Fotoğraf Sanatı Kitapları

Frig Yolu MÖ 1000 – 700 yılları arasında Friglerin hüküm sürdüğü, günümüzde Abkara, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya illeri arasında kalan bölgede, antik yollar esas alınarak oluşturulmuş ve uluslararası standartlarda işaretlenmiş uzun yürüyüş ve bisiklet yoludur. Üç farklı noktadan; Gordion (Ankara), Seydiler (Afyonkarahisar) ve yenice Çiftliği (Kütahya) başlar, Frigya topraklarına giren yol, Frig uygarlığının kalbi Yazılıkaya-Midas kentinde (Eskişehir) bileşir. Uzunluğu 506 km olan yürüyüş yolu Frig, Roma, Bizans ve Selçuklu uygarlıklarının özgün eserlerinin görülebileceği mekanların yanı sıra Frig Vadileri’nin sıra dışı dokusunun hissedileceği ve dingin atmosferinin solunabileceği muhteşem güzergahları takip eder.

Elinizdeki bu rehber kitap, Ana Tanrıça Kibele’nin ve adı efsanelere karışmış Kral Midas’ın ülkesi gizemli Frigya’da keyifli ve güvenli yürüyüş yapmanızı sağlamak için hazırlanmıştır. Kitap, bölgeye ait genel bilgilerin yanı sıra yürüyüş güzergahlarının ayrıntılı tariflerini ve GPS verilerini, rota üzerindeki kamp ve konaklama alanlarını ve yürüyüş ile ilgili diğer pratik bilgileri içermektedir.

Şimdi mitolojinin bir parçası olmanın ve gizemli Frigya’yı keşfetmenin zamanıdır; bunun için zaman tüneline ihtiyacımız yok, sırt çantanızı hazırlamanız yeterli olacaktır!

3000 yıl öncesinin izlerini sürmeye hazır mısnız?

idefix_logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir