Bizler

bizler_2

Gezgin Rehberler web sitesi Türkiye’nin tarihini, kültürünü, gelenek ve göreneklerini, coğrafi yapısını, yemek kültürünü ve daha birçok özelliklerini tanımak ve tanıtmak amaçlı kurulmuştur. Bu portal gezmeyi seven ama nereye gideceğine karar veremeyenler için bir kaynak olacaktır. Sitede yer alan yazılar, bilgiler ve makalelerin bir bölümünü gezginrehberler.com gezginleri tarafından, bir bölümü ise alıntı olarak kullanılmaktadır. Sitedeki bilgiler tamamen özgün olup başka bir portalda alıntı olarak kullanılabilinir. Sitede yer alan, gezgin rehberler tarafından çekilen fotoğraflar filtreli olup bir başka yerde kullanılamaz. Diğer genel bilgi fotoğraflarını bizlerinde kullandığı gibi diğer portallarda bu fotoğrafları kullanabilirler. Bu fotoğraflar genelde ön bir bilgi amaçlı kullanılmaktadır. gezginrehber.com kesinlikle bir bilgi paylaşımı sitesi olup, kişilerin bilgi ve kaynak alma özgürlüğü gözeterek kurulmuştur. Herhangi bir acente veya turizm firmasıyla bir ilişkisi yoktur. Web sitesindeki izlenimlerin kesinlikle gezginrehberler.com gezginlerinin izlenimi olup, gezi yapılan bölge, yer, kurum ve kuruluşları bağlamamaktadır.

Saygılarımızla, gezginrehberler.com

 

Emrah Apaydın (Kurucu)

1983 İstanbul doğumlu, Mavi Haliç Koleji’nden mezun olduktan sonra bir ajansta grafiker olarak çalışmaya başladı. Şuan bir yayınevinde grafiker olarak çalışıyor. Boş zamanlarında, tatillerde ve bayramlarda ya kendini İstanbul’un sokaklarına yada İstanbul dışına atıyor. Türkiye’yi karış karış gezmeye kararlı bir gezgindir.

 

Fatma Apaydın (Kurucu)

1986 İstanbul doğumlu, Lise eğitimini bitirdikten sonra Emrah’la tanışıp evlendi. Şuan minik gezgin “Can”a bakıyor. Hamarat elleriyle çok güzel yemekler yapıp paylaşıyor. O da Emrah’la birlikte boş zamanlarında, tatillerde ve bayramlarda ya kendini İstanbul’un sokaklarına yada İstanbul dışına atıyor. Türkiye’yi karış karış gezmeye kararlı bir gezgindir.

 

Can Apaydın (Minik Gezgin)

2014 İstanbul doğumlu, bugünün minik gezgini Can, geleceğin Evliya Çelebi'sine aday mıdır bilemeyiz ama kim bilir bir gün tüm dünyayı dolaşır. Önünde uzun yıllar var. Anne ve babası gezmeye çıkarsa büyük bir heves ve coşkuyla kendini kapıya atıyor. Arabada bir uyuyor bir yola bakıyor. Yolculuklarda bol bol mama yiyor. Bu demek oluyor ki yolculuk sırasında bol bol alt değiştirme molaları veriliyor :) Anne ve babasının şimdilik zoruyla Türkiye’yi karış karış gezen bir minik gezgindir.

 

Dilara Apaydın (Ekipten)

dilara_apaydin_foto1986 tarihinde İstanbul'da doğdu...  Trakya Üniversitesi İşletme Bölümünü bıraktıktan sonra tercihini Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden yana kullandı ve şuan Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisi. Fotoğraf eğitimi alıp fotoğraf stüdyosu açma hayalini şimdilerde gelin aksesuarları üzerine bir atölye işleterek ertelemiş durumda.

Gökhan Apaydın (Ekipten)

gokhan_apaydin_foto1991 istanbul doğumlu ve Sivas'lı, Can doğmadan önce grubun en küçük üyesiydi. Lakin küçük olmak her yerde işe yaramıyor maalesef. Gezilerde çanta, poşet, hatta kumsalda yürürken terlikleri bile taşıma görevi bile bana aitti. Grupla gezilerimiz çok keyifli oluyor. Hele ki Can o tam bir doğa harikası. Boş zamanlarımda grubun gezilerine katılıyorum. Gezi grubumuzun yer belirleyicisi ve gezi haritasını oluşturan Emrah abiye, yolculuğa başlamadan önce mekanların bilgisini toplayan Fatma ablaya, 6. hissinde ve fotoğraflarında başarılı olan Dilara ablama teşekkür ederim.

Güler Apaydın (Ekipten)

gokhan_apaydin_foto1963 istanbul doğumlu gezmeyi seven, özellikle doğa ile ilgili gezileri kaçırmayan bir gezgindir. Yeşile ve doğaya aşık olduğundan dolayı Karadeniz bölgesini baştan sona gezmiştir. En büyük hobisi gezmenin yanında torunu Can ile vakit geçirmektir. En büyük hayali ise, kendi karavanı ile Türkiye'yi karış karış gezmek.

Hekim Aslan (Ekipten)

hekim_6Kendisi bir yayınevinin satınalma sorumluluğunu yapmaktadır. Aynı firmanın farklı departmanlarında tam tamına 16 yıldır çalışmakta ve okumayı çok sevdiğinden bu durumdan hiç mi hiç şikayetçi olmadığını söylemektedir. Gezmeyi ve yeni yerleri keşfetmeyi hayatındaki en önemli işlerden sayıyor. Üç bir tarafı denizlerle çevrili güzel yurdumda henüz yeterince gezmediğini düşünse de, bir taraftan da bir an önce yurtdışında yeni yerler keşfetmek için sabırsızlanıyor.

Kendine şiar edindiği şu güzel söz yeni gezginler için de cesaretlendirici olacaktır;
Güle güle” diyebilecek kadar cesursan; hayat seni, yepyeni bir “merhaba” ile ödüllendirecektir.
Paulo Coelho

Ayrıca başka önemli bir yazardan şu söz de söylenme se olmaz herhalde;
Öyle zamanlar olur ki; Nereye gittiğin önemini yitirir. Çünkü asıl önemli olan, yanında kiminle gittiğindir…
Tolstoy

Neclâ Feroğlu (Ekipten)

necla_feroglu_foto1956'da Doğubeyazıt'ta doğdu. Gezmeyi ve fotoğraf çekmeyi çok seviyor. 1978'den beri aktif olarak çalıştığı halde, dere tepe yani laf aramızda kapı kapı dolaşıyor. 15 yıldır bir yayınevinin editörlüğünü yapıyor. Yani günde 8-9 saat kitap okuyup düzeltme yapması gerekirken sık sık kaytarıyor, bozma pahasına onun bunun fotoğraf makinesi kolunun altında dolaşıyor. (Hakkını yemeyelim artık bir makinesi var.) Bu arada, bir torunu olduğu için de fazlasıyla şımarıyor.

Katedilen Yol

YILLAR

KATEDİLEN YOL (km.)

2008 3.500 KM.
2009 2.000 KM.
2010 2.500 KM.
2011 5.000 KM.
2012 12.000 KM.
2013 4.100 KM.
2014 6.100 KM.
2015 21.140 KM.
2016 17.960 KM.
2017 2.200 KM. (Geziyoruz...)
   

TOPLAM

76.500 KM.

 

Yurtiçi Rotalar (Sadece Şehirler)

YILLAR

ŞEHİR

2008 İstanbul
2009 Ankara
2010 Konya
2011 Balıkesir, Çanakkale, Nevşehir
2012 Afyonkarahisar, Amasya, Aydın, Bartın, Bilecik, Bursa, Çorum, Denizli, Giresun, Kastamonu, Karabük, Kütahya, Mardin, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Van
2013 Ağrı, Batman, Bolu, Diyarbakır, Edirne, Kocaeli, Tekirdağ
2014 Antalya, Kırklareli, Muğla
2015 Eskişehir, İzmir, Manisa, Yalova
2016 Sivas
2017  Düzce, Zonguldak

 

Yurtdışı Rotalar

YILLAR

ÜLKE

2008 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
2012 Gürcistan
2015 Yunanistan
2015 Amerika Birleşik Devletleri
2016 Amerika Birleşik Devletleri
2017

 

Sosyal Medya
Facebook 9.000 +
Twitter 1.000 +
Instagram 200 +
Youtube 45.000 + (Görüntülenme)
Yerel Rehberler
Google Maps
3.500.000 + (Görüntülenme)